Всички държавни шампиони по лека атлетика на открито за 2021 година

Всички държавни шампиони по лека атлетика на открито за 2021 година

Всички шампиони от Държавното първенство по лека атлетика на открито за 2021 година, което се състоя на 5 и 6 юни във Велико Търново:

МЪЖЕ:

*100 метра: Денис Димитров - 10.53 секунди

200 метра: Борис Линков - 21.24 секунди

*400 метра: Йордан Гюров - 48.15 секунди

800 метра: Алекс Василев - 1:52.46 минута

*1500 метра: Иво Балабанов - 3:57.31 минути

*3000 метра стипълчейз: Митко Ценов - 8:30.27 минути

5000 метра: Иво Балабанов - 14:45.09 минути

*110 метра с препятствия: Станислав Станков - 14.27 секунди

400 метра с препятствия: Станислав Станков - 54.43 секунди

*скок дължина: Борис Линков - 7.59 метра

троен скок: Георги Цонов - 16.28 метра

скок височина: Тихомир Иванов - 220 сантиметра

*овчарски скок: Евгени Енев - 4.92 метра

гюле: Георги Иванов - 17.66 метра

*диск: Деян Гемижев - 58.65 метра

копие: Марк Славов - 77.46 метра

*чук: Никола Михов - 67.46 метра

*4 по 100 метра: Академик София (Тодор Тодоров, Веселин Живков, Мартин Живков и Йордан Гюров) - 42.26 секунди

4 по 400 метра: Академик София (Веселин Живков, Йордан Гюров, Мартин Живков и Алекс Василев) - 3:21.58 минути

ЖЕНИ

*100 метра: Инна Ефтимова - 11.47 секунди

200 метра: Инна Ефтимова - 23.60 секунди

*400 метра: Кристина Борукова - 55.67 секунди

800 метра: Лиляна Георгиева - 2:12.11 минути

*1500 метра: Лиляна Георгиева - 4:33.26 минути

*3000 метра стипълчейз: Денислава Борисова - 11:30.60 минути

5000 метра: Маринела Нинева - 17:01.13 минути

*100 метра с препятствия: Елена Митева - 13.48 секунди

400 метра с препятствия: Кристина Борукова - 59.12 секунди

*скок дължина: Милена Миткова - 6.29 метра

троен скок: Ариана Кузманова - 13.39 метра

скок височина: Галина Николова - 165 сантиметра

*овчарски скок: Мария Капушева - 3.51 метра

гюле: Рената Петкова - 12.92 метра

*диск: Рената Петкова - 44.37 метра

копие: Лили Стойчева - 46.61 метра

*чук: Екатерина Димова - 45.16 метра

*4 по 100 метра: КЛАСА (Мария Иванова, Карин Околие, Ванеса Янкова и Изабела Соколова) - 47.84 секунди

4 по 400 метра: Тракия 96 Пловдив (Андреа Савова, Веселина Димитрова, Надка Начева и Кристина Борукова) - 3:57.59 минути

* Шампиони от първия ден на първенството.

Снимка: Списание "Атлетика"

Още от Лека атлетика

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти