Шесто поредно злато на България за Борукова на 400 м/пр, Станков №1 при мъжете за трети път

Кристина Борукова (Тракия 96-Пловдив) спечели своята шеста поредна национална титла при жените на 400 метра с препятствия. Пловдивчанката, която вчера беше най-бърза и на 400 метра, днес триумфира на стадион “Ивайло” във Велико Търново с резултат от 59.12 секунди. Божидара Гатева (Супер спорт-Варна) зае второто място с 63.50 секунди, а Нина Станкова (ЛК Виктория - Варна) се класира трета с 65.12 секунди.

Станислав Станков (Супер спорт-Варна), който вчера стана шампион на България и на 110 м/пр, спечели своята трета поредна национална титла на 400 м/пр. Полуфиналистът от Европейското първенство в Торун тази зима пресече първи финалната линия за 54.43 секунди. Среброто заслужи Николай Николов (Тракия 96-Пловдив) с 55.22 секунди, а тройката допълни Павел Костадинов (Супер спорт-Варна) с 56.99 секунди.