Инна Ефтимова с девета национална титла на 100 метра, Денис Димитров с шесто злато

Инна Ефтимова (Дунав-Русе) извоюва деветата си национална титла на 100 метра и четвърта поредна. Талантливата атлетка от Костинброд спечели убедително финала на 100 метра при жените на националния шампионат във Велико Търново с 11.47 секунди (-0.1 м/сек). Среброто в спринта заслужи Никол Андонова (СК Костенец) с 12.14 секунди. Кристен Радуканова (Атлетик-София) се окичи с бронза с 12.19 секунди.

Денис Димитров (Атлет-Монтана) пък се пребори за своята шеста национална титла в спринта на 100 метра. Атлетът от Монтана спечели златото с 10.53 секунди (+1.0 м/сек). Тройката допълниха Георги Христов (Славия) с 10.63 секунди и Веселин Живков (Академик-София) с 10.71 секунди.

Шампионът от 2020 година Петър Пеев (СКЛА Ивет Лалова Спринт Академи) остана четвърти с 10.73 секунди.

Елена Митева заслужи осма последователна титла на 100 метра с препятствия. Тя финишира на финала с 13.48 секунди и изпревари убедително завършилата втора с 14.09 секунди Изабела Соколова. Трета се нареди Никол Андонова с 14.27 секунди.

На 110 метра с препятствия при мъжете Станислав Станков триумфира категорично със златото на пети пореден национален шампионат на открито. Той беше най-бърз във финала с 14.27 секунди. Втори остана Кристиян Патъров с 14.53 секунди, а бронза заслужи Радин Вълчев с 14.74 секунди.

Евгени Енев детронира миналогодишния шампион Алекс Любенов на овчарски скок при мъжете и спечели дебютната си националната титла в дисциплината при мъжете. Двамата се справиха с по 4.92 метра от първия опит, но Енев заслужи златото, тъй като Любенов допусна грешка на по-долната височина на 4.82 метра.