Швеция завърши подготовката за Евро 2020 с пета поредна победа

Швеция продължи отличното си представяне преди началото на Евро 2020. “Тре кронур” надиграха с 3:1 Армения в последната си проверка преди финалите, като така продължиха серията си от 5 поредни победи (б.р. - три в контролите и две в световните квалифкации). Така отборът запази отличното си настроение и гледа с оптимизъм към първия си мач с Испания от група “Е” на 14 юни.

Шведите взеха преднина от два гола още през първото полувреме след точни попадения на Емил Форсберг в 16-ата и Маркус Даниелсон в 34-ата минута.

Домакините на “Френс Арена” в Солна можеха да добавят и трето попадение на сметката си, но Себастиан Ларсон пропусна дузпа в 38-ата минута.

През втората част Армения успя да върне интригата с гол на Вахан Бичакчян в 64-ата минута, но в 85-ата Маркус Берг подпечата успеха на скандинавците, оформайки крайното 3:1.