Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Гърция не се пречупи в Брюксел (видео)

Белгия не успя да победи Гърция в предпоследната си контрола преди финалите на Евро 2020. Мачът на "Крал Бодуен" в Брюксел завърши 1:1, въпреки игровото надмощие на "червените дяволи". Гола за домакините вкара Торган Азар в 20-ата минута, а Георгиос Цавелас изравни в 66-ата.

19-годишният Джереми Доку от Рен беше изненадата в стартовия състав на белгийците. Младокът действаше в атака заедно с Яник Ферейра-Караско и Ромелу Лукаку. След няколко пропуска, Азар се разписа в средата на първото полувреме, засичайки остро центриране на Ферейра-Караско. Футболистът на Борусия (Дортмунд) имаше още една отлична възможност в края на полувремето, но уцели гредата.

Въпреки приятелския характер на мача, гърците действаха доста грубо и това изнерви Лукаку, който в един момент потърси саморазправа с Георгиос Цавелас, но двамата бързо бяха разтървани. В 61-ата минута Симон Миньоле спаси удар на Масурас, а в 66-ата Цавелас беше точен за 1:1 с добавка, след като преди това топката срещна гредата.

Заключителната проверка на Белгия е на 6 юни срещу Хърватия. На 12-и тимът на Роберто Мартинес излиза срещу Русия в откриващия си мач в група "B", където другите отбори са Дания и Финландия.