Бурак Йълмаз поведе Турция към очаквана победа (видео)

Турция записа успех с 2:0 срещу Молдова в третата си и последна проверка преди началото на Евро 2020. Головете за тима на Сенол Гюнеш отбелязаха Бурак Йълмаз и Ченгиз Юндер след почивката. Двубоят се игра в Падерборн, а турците имаха пълно надмощие и реализираха само малка чат от положенията си пред противниковата врата.

В 16-ата минута Бурак Йълмаз комбинира със съотборника си в Лил Юсуф Язъджъ, но неговият удар беше спасен от Думитру Челядник. В 29-ата Мерих Демирал стреля в аут след центриране от фаул на Хакан Чалханоолу. Малко по-късно молдовците органзиираха добра атака, но Урджн Чакър изби в корнер удара на Виталие Дамашкан.

Турция поведе в 58-ата минута, когато Чалханоолу с техничен пас намери Бурак Йълмаз и ветеранът прати топката в мрежата. Последва отменен заради засада гол на Кенан Караман, но четвърт час преди края Ченгиз Юндер се измъкна от защитата на Молдова и с премерен удар вкара за 2:0.

Турция е в група "А" на еврофиналите и в мача на откриването ще се изправи срещу Италия. Другите отбори в групата са Швейцария и Уелс.