Турция обърна Азербайджан

С голове на Халил Дервишоглу и Каан Айхан Турция победи с 2:1 Азербайджан в приятелски мач, част от подготовката на тима за Евро 2020. Халфът Емин Махмудов изненада домакините в 28-ата минута, след като нахлу в наказателното поле след центриране от дясното крило и стреля в левия ъгъл на вратаря Алтай Байъндър. Играейки в Алания на средиземноморското крайбрежие на Турция, домакините изравниха резултата шест минути по-късно след гол с глава на нападателя Дервишоглу. Айхан изведе Турция напред след изпълнение на корнер в 44-ата минута, вкарвайки топката отблизо, когато тя беше спасената от вратаря на гостите Емил Балаев попадна в краката му.

Турция се изправя срещу Италия, Уелс и Швейцария в група "А" на Евро 2020. Селекционерът на Турция Шенол Гюнеш се стреми да повтори успеха си от Световното първенство през 2002 година, когато изведе отбора до третото място.