Грузия шокира Румъния в Плоещ

Отборът на Грузия изненадващо стигна до успех с 2:1 като гост на Румъния в Плоещ в контролен мач, който ще се запомни и с два червени картона, по един за двата отбора.

Румънците останаха с човек по-малко в края на първата част, когато халфът на ФКСБ Флорин Танасе беше изгонен директно. Така в 61-ата минута грузинците поведоха с попадение на Микаутадзе. Три минути по-късно Кирквелия получи втори жълт картон и така численото равенство на терена се изравни. В 71-ата минута гостите стигнаха до второ попадение чред Абурджания.

Селекционерът на Румъния пусна в 77-ата минута в игра звездата на Лудогорец Клаудиу Кешеру. Само минута по-късно северните ни съседи намалиха чрез Андрей Иван, но за повече нямаха сили.