Пари Сен Жермен направи каквото трябва, но сдаде титлата

Пари Сен Жермен спечели гостуването си на Брест с 2:0 в последния кръг на Лига 1, но сдаде титлата в полза на Лил. “Договете” завършиха с 83 точки, след като победиха с 2:1 като гост Анже, докато парижани събраха 82 и ще се задоволят със сребърните медали.

Гостите от столицата нямаха право на грешка срещу Брест и стартираха силно. В 19-ата минута Анхел ди Мария спечели дузпа, а зад топката застана суперзвездата Неймар. Стражът на Брест Готие Ларсоньор обаче успя да надхитри бразилеца, като зае позиция в дясната част на вратата. Бразилецът стреля силно в опразнената половина, но топката мина край гредата.

Все пак парижани стигнаха до откриване на резултата в първата част, след като Ромен Февр си отбеляза автогол в 37-ата минута след изпълнен от Ди Мария ъглов удар. Така мачът се превърна в пълен кошмар за Февр, който предизвика и дузпата срещу аржентинеца, а в 69-ата минута пропусна и да се разпише във вратата на парижани. Така се стигна до 72-ата минута, когато Ди Мария асистира на младата звезда Килиан Мбапе да оформи крайното 2:0.