България завърши с победа на турнира в Словения (видео)🏐🇧🇬

Националният волейболен отбор на България завърши с победа участието си на приятелския турнир в Любляна (Словения) преди началото на Лигата на нациите другата седмица в Римини, след като Състав Б се наложи над Състав Б на европейския шампион Сърбия с 2:1 (25:18, 19:25, 25:21) в последната среща на турнира.

България А завърши със загуба на турнира в Словения (видео + снимки)🏐🇧🇬

Така България Б приключи с 4 точки, след като записа две победи с по 2:1 гейма - над Сърбия А и Сърбия Б и загуба с 0:3 гейма от Словения Б. По-рано днес България А загуби и последния си мач от Словения Б с 1:2 гейма.

Селекционерът Силвано Пранди заложи на следната стартова шестица: Владислав Станков, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Гордан Люцканов, Николай Колев, Николай Къртев и Мартин Иванов като либеро, а в течение на играта влязоха и Георги Петров и Светослав Иванов.

Най-полезни за България станаха Радослав Парапунов (2 блока и 33% ефективност в атака - +1) и Светослав Иванов (3 блока, 1 ас, 56% ефективност в атака и 30% позитивно посрещане - +6) с по 9 точки за победата. За Сърбия Божидар Вучичевич реализира 14 точки (1 блок, 2 аса и 35% ефективност в атака - -2).

БЪЛГАРИЯ Б - СЪРБИЯ Б 2:1 (25:18, 19:25, 25:21)

БЪЛГАРИЯ Б: Владимир Станков, Радослав Парапунов 9, Аспарух Аспарухов 5, Гордан Люцканов 8, Николай Колев 7, Николай Къртев 6 - Мартин Иванов-либеро (Светослав Иванов 9)

Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ

СЪРБИЯ Б: Алекса Батак 1, Божидар Вучичевич 14, Миран Куюнджич 10, Давиде Ковач 8, Стеван Шимич 5, Марко Подрачанин 5 - Милорад Капур-либеро

Старши треньор: СЛОБОДАН КОВАЧ.

Статистика: Националният отбор на България.