България загуби от Сърбия във втория ден на турнира в Словения (видео)🏐🇧🇬

Отбор А на България загуби и втория си мач от приятелския турнир в Любляна (Словения). Възпитаниците на селекционера Силвано Пранди отстъпиха на Отбор А на европейския шампион Сърбия с 1:2 (25:21, 17:25, 18:25) в първата среща от днешната програма на турнира, играна този следобед в "Арена Стожице".

България обърна Сърбия на турнира в Словения (видео)🏐🇧🇬

Вчера Отбор А на България отстъпи и на Отбор А на домакините от Словения също с 1:2 гейма, а Отбор Б на "лъвовете" се наложи над Отбор А на Сърбия с 2:1 гейма. По-късно тази вечер Отбор Б на България пък ще излезе срещу Отбор Б на Словения за последния мач от днешната програма. Всички мачове могат да се гледат на живо на официалната Фейсбук страница на Волейболната федерация на Словения (OZS) - ТУК!!!

Силвано Пранди не направи промени спрямо първия ден, като заложи на същия стартов състав: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Аспарух Аспарухов, Стефан Чавдаров, Николай Къртев и Владислав Иванов като либеро.

Най-резултатни за България станаха Цветан Соколов (62% ефективност в атака - +4) и Мартин Атанасов (1 ас, 50% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане) с 13 и 12 точки. За тима на Сърбия Урош Ковачевич (1 ас, 72% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане - +5) и Дражен Лубурич (2 аса и 63% ефективност в атака - +9) реализираха по 14 точки за победата.

БЪЛГАРИЯ А - СЪРБИЯ А 1:2 (25:21, 17:25, 18:25)

БЪЛГАРИЯ А: Георги Сеганов 1, Цветан Соколов 13, Аспарух Аспарухов 4, Мартин Атанасов 12, Стефан Чавдаров 3, Николай Къртев 4 - Владислав Иванов-либеро (Николай Колев, Светослав Иванов 1, Владимир Станков)

Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ

СЪРБИЯ А: Никола Йовович 2, Дражен Лубурич 14, Урош Ковачевич 14, Марко Ивович 8, Марко Подрасчанин 6, Сречко Лисинац 5 - Никола Пекович-либеро (Божидар Вучичевич)

Старши треньор: СЛОБОДАН КОВАЧ.

Статистика: Националният отбор на България