Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Форналс подпечата мястото на Уест Хам в Лига Европа (видео)

Отборът на Уест Хам завърши сезона в Премиър лийг с победа, след като спечели домакинството си на Саутхамптън с убедителното 3:0. Така “чуковете” озакониха класирането си за Лига Европа.

С главна роля за успеха беше Пабло Форналс, който се отчете с два гола и една асистенция. В 30-ата минута Алекс Маккарти отрази шут на Джаръд Боуен, но Форналс беше точен от добавка. Само три минути по-късно той отново се разписа, засичайки подаване на Владимир Цоуфал. В 86-ата след пас на испанеца Деклан Райс осъществи пробив по левия фланг, който завърши с негов гол. С този успех Уест Хам събра 65 точки и приключи кампанията на 6-ата позиция в класирането, която праща отбора в Лига Европа. Саутхамптън финишира 15-и с 43 пункта.