Уест Хам пропусна дузпа, но стигна до обрат над Уест Бромич и вече е с единия крак в европейските турнири

Уест Хам постигна победа с 3:1 в гостуването си на Уест Бромич в мач от предпоследния 37-и кръг на Премиър лийг и продължава да мечтае за класиране в европейските турнири, където вече е с единия крак. В последният кръг от първенството те домакинстват на Саутхамптън. Домакините откриха след попадение на Матеус Перейра (27’), но лондончани обърнаха развоя на събитията след голове на Томаш Сучек (45’), Анджело Огбона (82’) и Микаел Антонио (88’).

Уест Хам бе близо до това да открие резултата още във втората минута, но Майкъл Антонио бе повален от вратаря Сам Джонстън и “чуковете” получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана капитанът Деклан Райс, но ударът му срещна дясната греда.

Домакините получиха своя шанс в 27-ата минута, след изпълнение от корнер от страна на Метеус Перейра, при което Томаш Сучек се извиси на първа греда, но не успя да играе с топката и тя влетя във вратата за 1:0 в полза на домакините. Играчите на Дейвид Мойс възстановиха равенството в добавеното време на първата част, когато добро центриране на Саид Бенрама бе отклонено от бранител на Уест Бромич, но попадна в грешника до момента Томаш Сучек на задна греда и той не сгреши за 1:1.

В 49-ата минута Пабло Форналс получи на добра позиция в ляво на нападението пред наказателното поле, но ударът му премина покрай вратата на Сам Джонстън. В 55-ата Семи Ажай можеше да се разпише след разбъркване в наказателното поле на “чуковете”, но Дарън Ранълф се намеси добре и спаси.

В 64-ата Аарон Кресуел изпълни добре фал, но топката се удари в дясната греда на Джонстън.

Уест Хам постигна пълен обрат в 82-ата минута, когато отново Кресуел центрира добре след корнер и Анджело Огбона отбеляза с глава за 2:1. Шест минути по-късно играчите на Дейвид Мойс отнеха в своята половина, проведоха отлична контраатака, топката стигна до Лингард, той изведе Майкъл Антонио, който отбеляза за 3:1.

С тази победа играчите на Дейвид Мойс заемат шестото място в класирането с 62 точки, а Уест Бромич вече изпадна и от догодина ще е част от Чемпиъншип.