Рединг завърши с успех първия уикенд за сезона в Световния супербайк

Шампионът в Британския супербайк за 2019 година Скот Рединг (Ducati) завоюва своята шеста победа в световния шампионат (WSBK), след като триумфира във второто дълго състезание от първия уикенд за сезон 2021, който се проведе на „Моторланд Арагон“.

След като направи грешен стратегически избор в сутрешното спринтово състезание, когато на изсъхващата настилка той сложи мокри гуми и така се смъкна до осмото място, следобед британецът бе в обратната крайност. Отново по все още не напълно изсъхналата писта той избра гуми за сухо и така бе недостижим за своите конкуренти, които бяха с интермедии.

След като пое водачеството в шестия тур, Рединг успя да отвори преднина пред колоната и така завърши на 9.9 секунди пред победителя от първите два старта на испанското трасе Джонатан Рей (Kawasaki). Северноирландецът водеше колоната, преди в третата обиколки да бъде ударен от Гарет Герлоф (GRT Yamaha), който падна в опита си да поеме водачеството. Все пак американецът се върна на трасето и финишира на седма позиция, въпреки че трябваше да премине и през наказателната обиколка заради инцидента с Рей.

Трети на подиумът днес се качи съотборникът на Рей Алекс Лоус, а четвърти и пети се наредиха дуото на BMW Том Сайкс и Михаел ван дер Марк. Шести пред Герлоф остана Топрак Разгатьолуглу (Yamaha), а топ десет бе допълнена от Йонас Фолгер (Bonovo BMW), Андреа Локатели (Yamaha) и Лукас Махиас (Puccetti Kawasaki).

След края на първия кръг за сезона, лидер в генералното класиране с актив от 57 точки е Рей, втори с 45 е Лоус, а трети с 40 е Рединг. Битката за титлата в WSBK продължава идната седмица с три състезания на пистата „Ещорил“ в Португалия.

Снимки: Gettyimages