Рей недостижим и в спринтовото състезание от Световния супербайк в Арагон

Шесткратният шампион в Световния супербайк шампионат (WSBK) Джонатан Рей (Kawasaki) записа своята втора победа от началото на сезон 2021, след като триумфира по комфортен начин в спринтовото състезание на „Моторланд Арагон“.

Джони Рей започна с победа защитата на шестата си титла в Световния супербайк

След обилен валеж през нощта, пилотите бяха посрещнати от мокри условия на испанското трасе сутринта, което направи изборът на гуми за старта на десетте обиколки сложен. Най-консервативен бе Скот Рединг (Ducati), който сложи две гуми за изцяло мокър асфалт, въпреки че той изсъхваше с бързи темпове.

Този избор даде предимство на стартиралият втори британец, който поведе в първата обиколка, но след нея нямаше отговор за дуото на Kawasaki – Рей и Алекс Лоус, които бяха с интермедии. След като северноиралндецът пое вадочеството в средата на втория тур, той се откъсна на три секунди пред своя съотборник и така записа вторият си успех от началото на кампанията.

Лоус пресече финалната линия на втора позиция и така си заслужи старт от средата на първата редица във второто дълго състезание по-късно днес, а четвърти и пети спринта финишираха Гарет Герлоф (GRT Yamaha) и Чаз Дейвис (GoEleven Ducati). Най-голям прогрес в хода на десетте обиколки на испанското трасе направи Михаел ван дер Марк (BMW), който тръгна 15-и, но сложи гуми за сухо и така успя да спечели цели десет позиции, финиширайки пети. Така нидерландецът си улесни задача за второто дълго състезание по-късно днес, в което ще потегли от същата тази пета позиция.

Третият от вчерашната първа надпревара Топрак Разгатьолуглу (Yamaha) финишира шести в спринта, а последните места в зоната на точките бяха за Алваро Баутиста (Honda), Рединг и дебютантът Кохта Нозане (GRT Yamaha).

След края на първите две състезания за сезон Рей води в генералното класиране с максимален актив от 37 точки, втори с 29 е Лоус, а тройката с 20 затваря Разгатьолуглу.

Второто дълго състезание и последно такова за уикенда на „Моторланд Арагон“ стартира в 15:00 часа българско време.

Снимки: Gettyimages