Шомуродов донесе успеха на Дженоа в Сардиния

С гол на Елдор Шомуродов в 15-ата минута Дженоа стигна до успеха с 1:0 над Каляри като гост в двубой от последния 38-и кръг на Серия А. Двубоят нямаше значение и за двата тима, които си бяха осигурили спасението в елита на калчото. Все пак гостите от Генуа бяха по-настоятелни в търсенето на успеха и го постигнаха.

Дженоа се спаси с победа над Болоня, съотборник на Антов с историческо постижение

След четвърт час игра узбекистанският нападател на гостите Шомуродов преодоля с дрибъл стража на домакините и отбеляза единственото попадение в срещата, което беше негово осмо за сезона. В 74-ата минута Дженоа стигна до втори гол, но той беше отменен поради засада. Генуезци завършиха с човек по-малко на терена, след като в 84-ата минута Валон Бехрами получи директен червен картон за грубо нарушение.

В класирането преди изиграването на останалите срещи в неделя Дженоа заема 11-ата позиция с 42 точки, докато Каляри и 16-и с 37.