Вихър (Славяново) допусна първо пролетно поражение

Вторият в класирането на Северозападната Трета лига – Вихър (Славяново) загуби с 0:3 гостуването си на Ботев II (Враца) в мач от 31-ия кръг от първенството. Това е първото поражение за селекцията на Николай Боянов в шампионата от 15 ноември 2020 година насам.

Резултати, класиране и голмайстори след 31-ия кръг на Северозапад

Младият тим на домакините взе сериозен аванс още през първото полувреме. В 15-ата минута Виктор Василев откри резултата от фаул. След още толкова време Кристиян Георгиев удвои с глава след центриране от корнер. После врачански футболист докосна топката с ръка, но капитанът на Вихър Константин Генков не успя да реализира отсъдената дузпа. След почивката славяновския тим тръгна в атака. В 66-ата минута Йоан Петков уцели гредата. Домакините проведоха няколко опасни контраатаки. При една от тях в 75-ата минута влезлият като резерва Христиан Петков финтира вратаря Светлин Линев и оформи окончателното 3:0. Десетина минути по-късно Линев блъсна съперник и рефера му вдигна червен картон.