2:2 в Лайпциг класира Волфсбург за Шампионската лига

Волфсбург изпусна преднина от два гола при гостуването си на РБ Лайпциг, но и равенството 2:2 беше достатъчно на "вълците" да се бетонират в топ 4 и да си осигурят участие в Шампионската лига през следващия сезон. Волфсбург събра 61 точки, колкото има и третият Борусия (Дортмунд), а намиращият се на пето място Айнтрахт (Франкфурт) е с 57 и не може да се изкачи по-напред в последния кръг.

Срещата днес не беше важна за РБ Лайпциг, който със сигурност ще завърши на второ място след шампиона Байерн (Мюнхен). През седмицата тимът на Юлиан Нагелсман загуби финала за Купата на Германия от Борусия (Д) и може би това беше причината за слабото първо полувреме.

Волфсбург изигра умно първо полувреме. Домакините владееха повече топката, но чистите положения бяха за "зелено-белите". Само след 12 минути "вълците" поведоха чрез мечтан гол на Максимилиан Филип. 27-годишният атакуващ халф изстреля топката от 20 метра и буквално я заби в близкия ъгъл. След това Вут Вегхорст се провали с два добри шанса, преди Филип да увеличи преднината на своите секунди преди почивката (45+1).

Домакините се върнаха на терена видимо ядосани, като в 51-ата минута Джъстин Клуйверт намали с индивидуално действие. А той почти беше изравнил, но вратарят Кун Кастелс спаси гола с цената на собственото си здраве. Безразсъдното му салто стана причина той да напусне терена малко по-късно.

12 минути преди края дойде и равенството след точно изпълнена дузпа. Пауло Отавия се сблъска с Амаду Хайдара, докато се опитваше да изчисти топката от крака му. След като ВАР се намеси, съдията Феликс Цвайер посочи точката на 11 метра. Марсел Забитцер направи 2:2 и оформи крайния резултат.

Волфсбург ще участва в Шампионската лига за първи път от сезон 2015/2016.