Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Доростол (Силистра) с трета поредна победа

Футболистите на Доростол (Силистра) постигнаха трета поредна победа в Трета лига – Североизток. Възпитаниците на треньора Деян Денчев го постигнаха на стадион Луи Айер срещу Спортист 2011 (Генерал Тошево) в мач от 28-ия кръг. Още от начало силистренци демонстрираха изключителен нападателен футбол, който нямаше как да не бъде материализиран.

Във 2-ата минута Сонер Хюсеин превзе вратата на Георги Георгиев, но съдийската бригада от Разград не го зачете заради засада. Няколко минути след това Боян Николов с глава можеше да порази вратата на гостите, но топката премина на сантиметри от напречната греда. В 12-ата минута падна първият гол в мача. Симеон Симеонов напредна мощно в наказателното поле на Спортист 2011 (Генерал Тошево) шутира силно, вратарят изби но от добавката Сонер Хюсеин от близко разстояние я прати в мрежата – 1:0. Десетина минути след това отново Сонер Хюсеин удвои след асистенция на Николай Боев – 2:0.

Този резултат се задържа до края на първата част, въпреки няколкото изгодни за гол ситуации. През втората част Доростол (Силистра) отново владееше играта и се настани трайно в половината на гостите. В 64-ата минута Симеон Симеонов покачи на 3:0, а в 72-ата минута Сонер Хюсеин реализира хеттрик – 4:0. В оставащото до края на мача време треньорът Деян Дечев пусна в игра младите юноши – Виктор Иванов, Преслав Стоянов и Халил Джеват, които демонстрираха качества и огромно желание за игра. Виктор Иванов беше изведен очи в очи с вратаря на гостите, но прибързаността му изигра лоша шега – не успя да реализира своя дебютен гол за представителния мъжки отбор на Доростол (Силистра).

Поредната победа затвърди успешното и добро представяне на отбора през пролетния дял от първенството, което зарадва треньори, футболисти и феновете от крайдунавския град.