Спортист изненада Ботев в Нови пазар

Футболистите на Ботев (Нови пазар) записаха нова домакинска загуба, след като отстъпиха с 0:1 на Спортист 2011 (Генерал Тошево), в мач от 24-ти кръг на Североизточната Трета лига. Георги Бошков отбеляза единственото попадение в мача през втората част.

Домакините, които за първи път от дълго време имаха подкрепата на своите фенове, отстъпиха нещастно, тъй като направиха много пропуски пред вратата на Веселин Добрев. Най-големият от тях бе в 75-ата минута, когато стражът на гостите дори парира дузпа. Играчите на Спортист, които предимно търсеха контраатаката, стигнаха до важното попадение в 60-ата минута. Автор на гола стана Бошков. Новопазарци опитаха да стигнат поне до равенството, но определено нямаха ден.

Така гостите записаха втори успех тази пролет при гостуване, след като надвиха преди две седмици и Тополи 2010. По този начин тимът има вече актив от 20 точки и се изкачи до 12-ата позиция. Ботев пък след своята 13-та загуба за сезона остана на 11-то място с едва 21 точки.

В следващия кръг Ботев (Нови пазар) гостува на лидера в групата Спартак (Варна), докато Спортист 2011 (Генерал Тошево) почива и няма да прибави нищо към актива си.