Доростол удари Шумен

За първенство на Североизточната Трета лига – 26-и кръг Доростол (Силистра) прие у дома Шумен 2007 и постигна минимална победа с 1:0. Двата отбора се представиха добре на градския стадион „Луи Айер“ въпреки междинния кръг, който създава допълнителни ангажименти за футболистите. Силистренци се подготвиха добре за двубоя. Близо две седмици отборът почиваше, докато гостите за пет дни трябваше да играят два мача. Това като че ли им се отрази на играта, но въпреки това те се представиха достойно в крайдунавския град. В 32-ата минута грешка в защитата на шуменци позволи на централния нападател Сонер Хюсеин да простреля вратата на Иван Иванов – 1:0.

До края на първата част двата отбора имаха изгодни за гол ситуации, пропуснати от нападателите им. През втората част играта на терена отново беше доста интересна и на високи обороти. Гостите по-често нападаха вратата на Венелин Василев, но гол така и не падаше. Домакините също не бяха прибрани в тяхното поле и също често се озоваваха пред вратата на шуменци. С поредни пропуски се отчетоха Сонер Хюсеин и Николай Николаев. Въпреки голямото желание за промяна на резултата, това обаче не се получи и двубоят завърши с минималната победа на Доростол (Силистра).