Аталанта посяга към участие в Шампионската лига (видео)

Отборът на Аталанта записа успех с 2:0 при домакинството си на Беневенто от междинния 36-и кръг в Серия „А“. Това беше осми пореден мач без загуба за бергамаските.

В 22-ата минута Руслан Малиновски с добър пас намери Луис Муриел, който се разписа с удар по земя за 20-ото си шампионатно попадение през сезона. Другият гол падна в 67-ата минута, когато Марио Пашалич беше точен след асистенция на Дуван Сапата. „Вещиците“ завършиха мача в намален състав, след като Лука Калдирола си изкара два бързи жълти картона и беше изгонен от игра в 82-ата минута.

По този начин вторият в класирането Аталанта събра 75 точки и му е необходима само още една победа в оставащите два мача, за да си гарантира трето поредно участие в Шампионската лига. Беневенто остава на 18-ата позиция в зоната на изпадащите на четири точки от спасителното 17-о място.