Аталанта се доближи до Шампионската лига след голово шоу след почивката (видео)

Аталанта се върна на втора позиция, след като спечели с 5:2 гостуването си на изпадналия Парма. Руслан Малиновски откри резултата в 12-ата минута, като това бе единственото попадение през първата част. След почивката двата отбора се развихриха.

Влезлите на почивката Матео Песина и Луис Муриел се разписаха и гостите поведоха с 3:0. Хуан Брунета върна едно попадение за Парма, но Муриел вкара нов гол. В последните минути Симон Зом и Алексей Миранчук, който също се появи като резерва, доведоха нещата до крайното 2:5.

Три кръга преди края тимът на Джан Пиеро Гасперини има аванс от две точки пред Наполи и 3 точки пред Ювентус и Милан, които се изправят един срещу друг по-късно днес.

В отбора на Парма, който изпадна официално преди седмица, имаше сериозни проблеми с контузени играчи. Домакините не успяха да се противопоставят на съперника, който записа осми пореден мач без загуба. Малиновски откри резултата при първата добра възможност в мача в 12-ата минута с удар от границата на наказателното поле, а топката мина през краката на Куртич.

До почивката Аталанта доминираше, но не стигна до ново попадение. Робин Госенс стреля с глава покрай вратата от добра позиция, а Луджи Сепе отрази удар на Иличич. Дуван Сапата удари гредата след отлична комбинация на гостите.

На почивката Гасперини пусна в игра Муриел и Песина, които направиха тима далеч по-ефективен. Песина удвои аванса на отбора от Бергамо след подаване на колумбиеца. Последваха няколко пропуска на гостите преди Муриел да направи резултата 0:3 в 77-ата минута. Това даде начало на серия от голове, тъй като Парма бързо върна едно попадение.

Вратарят на домакините Сепе нямаше късмет при четвъртия гол за съперника. Той направи страхотно спасяване след удар на Песина, но топката се удари в гредата и се озова на крака на Муриел. Парма отново отговори бързо с първото попадение на Зом в Серия А, а в добавеното време мощен удар на Миранчук оформи крайното 2:5.