Аталанта разгроми Болоня, Антов с цял мач (видео)

Българинът Валентин Антов бе титуляр при загубата с 5:0 на неговия Болоня като гост на Аталанта. Бившият играч на ЦСКА-София се справи добре и не допусна някакви сериозни грешки при индивидуалните си отигравания, макар неговият тим да бе победен със сериозна разлика. За отборът на Джан Пиеро Гасперини точни бяха пет различни голмайстора - Руслан Малиновски (22’), Луис Муриел (44’от дузпа), Ремо Фройлер (57’), Дуван Сапата (59’) и Алексей Миранчук (73’).

Двата отбора заиграха мното отворен футбол от самото начало на срещата. Това доведе изненадващо първо до две по-опасни положения пред вратата на тима от Бергамо, но техният вратар Пиерлуиджи Голини се намеси авторитетно и отрази топката и в двата случая.

При първият случай Сков Олсен се оказа в наказателното поле, но в крайна сметка Пиерлудижи Голини отрази удара. При вторият Сориано стреля извън наказателното поле, но отново стражът се намеси.

Малко след това Аталанта отговори с интензивна преса, отне добре топката, но добра намеса на Антов предотврати попадение във вратата на Болоня. В 22-ата минута Сапата се оказа на добра позиция около точката за дузпа, но ударът му бе спрян от куп от тела. Минута по-късно обаче страхотно подаване на Дуван Сапата изведе с пета Руслан Малиновски сам срещу вратаря и украинеца не сгреши за 1:0. Веднага след подновяването на играта бергамаските можеха да отбележат и второ попадение, но топката срещна гредата след удар на Муриел.

Три минути преди края на полувремето Аталанта получи възможност да изпълни дузпа след глупаво нарушение на Данило в наказателното поле при изпълнение на корнер. Муриел отбеляза 19-ото си попадение през сезона и удвои преднината на домакините. В добавеното време на отново Скрупски трябваше да се намесва решително, за да предотвратява трети гол в своята врата.

Само четири минути след началото на второто полувреме Болоня остана с човек по-малко след абсолютно излишен и необмислен фал на Йерди Схаутен срещу играч на Аталанта.

В 57-ата минута Сапата получи на границата на наказателното поле, но не успя да овладее и топката отскочи от крак му към Матиас Сванберг, който обаче бе напълно несъсредоточен и позволи да загуби изключително елементарно от Ремо Фройлер, който се разписа за 3:0.

Само две минути по-късно и Дуван Сапата получи добра топка и с лице към вратата отбеляза в горния ляв ъгъл за 4:0. В 73-ата Алексей Миранчук записа името си сред голмайсторите след добър удар от границата на наказателното поле, който попадна в левия ъгъл на Скрупски за 5:0. В 88-ата минута Данило отрази удар на Джимсити от голлинията, след като преди това покри засадата.

Тази победа изкачи Аталанта на второто място с 68 точки, а Болоня и Антов са точно десет места по-надолу с 38 точки.