Удинезе се разправи с “вещиците” (видео)

Отборът на Удинезе постигна успех с 4:2 при визитата си на Беневенто от 33-ия кръг на Серия “А”. Така играчите на Филипо Индзаги останаха без победа в последните си пет мача.

Още в четвъртата минута Науел Молина откри резултата в полза на гостите с изстрел в далечния долен ъгъл на вратата. В 31-ата Толгай Арслан удвои преднината на тима с шут от границата на наказателното поле. В 34-ата Николас Виола намали изоставането на “вещиците”, след като реализира дузпа за фал на Хуан Мусо срещу Джанлука Лападула. В 49-ата Йенс Ларсен беше точен за фриуланите, засичайки с глава центриране на Родриго де Паул. В 69-ата гредата попречи на Родриго Перейра да увеличи преднината на “зебрите”. Четири минути по-късно обаче точно това направи резервата Джейдън Брааф със своя шут в близост до вратата. В 83-ата Лападула оформи крайния резултат с удар, който се оказа неспасяем за Мусо.

С тази победа Удинезе стана 11-и в класирането с актив от 39 точки, а Беневенто е 17-и с 31 спечелени пункта.