Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Краев се отпуши за Фамаликао (видео)

Божидар Краев отбеляза първия си гол с екипа на Фамаликао. Българският нападател се разписа при победата с 2:1 над Витория (Гимараеш), която изкачи отбора му на 10-о място в класирането. Краев започна като титуляр и остана на терена до 65-ата минута, когато бе заменен от Иван Пахуело.

Фамаликао си гарантира спокойстие до края на сеона още в предишния кръг с трите точки срещу Санта Клара. Днес тимът изигра силен мач срещу съперник от топ 6 и дори има шансове да завърши в горната половина на таблицата при добри резултати срещу Насионал и Морейрензе.

Бруно Дуарте даде преднина на домакините от Гимараеш в 6-ата минута, но в средта на първото полувреме Краев изравни. Преотстъпеният от Мидтиланд футболист засече с шпагат центриране от десния фланг на Алешандре Гедеш за 1:1.

В 80-ата минута в игра за Витория влезе ветеранът Рикардо Куарешма, а в 85-ата Ериберто Тавареш се възползва от асистенция на Рубен Винагре и вкара победното попадение за Фамаликао.