Бетис сломи съпротивата на Гранада

Бетис победи Гранада с 2:1 в последния мач от 35-ия кръг на Ла Лига. Домакините на "Бенито Вийямарин" трябваше доста да се потрудят, за да сломят съпротивата на коравия си съперник, но все пак успяха да вземат ценни три точки в битката за зона "Лига Европа".

Борха Иглесиас даде преднина на Бетис в 39-ата минута. Той получи в наказателното поле с гръб към вратата, успя да укроти топката, да се обърне и да отбележи за 1:0.

Гранада обаче възстанови равенството в 66-ата минута. Дарвин Мачис се възползва от грешно върната топка, отне, финтира вратаря и вкара за 1:1.

В 87-ата минута домакините все пак стигнаха до победата с рядко срещан гол. Севилци си спечелиха непряк-свободен удар в наказателното поле на съперника, тъй като вратарят Аарон Ескандел хвана топката, след като тя му бе подадена от негов съотборник. Целият отбор на Гранада се нареди на голлинията и при първия опит Борха Иглесиас стреля в стената, но топката се върна в краката му и при втория шут той успя да отбележи под напречната греда за 2:1.

Така Бетис стигна до успеха и с актив от 54 точки излезе на 6-ата позиция в класирането. Гранада пък остава на 10-ото място с 45 точки.