Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Слави Костов и Олимпиакос завършиха сезона с победа

Отборът на Олимпиакос записа успех с 2:1 в домакинството си на АЕЛ (Лимасол) от последния 10-и кръг на шампионския плейоф в първенството на Кипър. Българският нападател Станислав Костов влезе като смяна в 76-ата минута и записа около четвърт час на терена.

Олимпиакос поведе в 15-ата минута чрез Густаво, а след това в 20-ата Манцис пропусна дузпа. В 34-ата минута обаче отново Густаво удвои преднината на домакините.

В началото на второто полувреме АЕЛ върна интригата с попадение на Николетидис. Те обаче не успяха да стигнат до втори гол и трябваше да се примирят със загубата, която бе шеста поредна във всички турнири.

Този резултат обаче не променя нищо и за двата отбора. АЕЛ остава на 3-ото място с 68 точки, докато Олимпиакос завършва сезона на 6-а позиция с 47 точки.

За Олимпиакос обаче предстои още един важен мач за край на кампанията. На 15 май отборът ще играе на финала за Купата на Кипър срещу Анортозис.