ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Станислав Костов със страхотен гол в Кипър, отборът му на крачка от финал за Купата (видео)

Българският нападател Станислав Костов отбеляза гол за Олимпиакос Никозия при победата на тима си удома с 4:2 срещу АЕЛ Лимасол в първа 1/2-финална среща от турнира за Купата на Кипър. Бившият голаджия на Левски бе точен за 2:0 в 35-ата минута. Вероятно заради получена травма, минута преди края на първата част Костов бе сменен от Василиос Манцис.

Реваншът е на 21 април, а победителят ще се изправи на финала срещу Анортозис или АПОЕЛ Лимасол. Анортозис спечели с 1:0 като домакин първата среща.

Попадението на 29-годишния Костов бе много красиво. Нападателят намери топката от въздуха след центриране от ъглов удар и с блестящ изстрел с десния крак я изпрати в противниковата врата (вижте на 1:50 мин. от началото на видеото). Голът донякъде напомня за легендарното попадение на Трифон Иванов с фланелката на България срещу Уелс в евроквалификация в края на 1994 година.

Снимка: Olympiakos Nicosia FC / Twitter