Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Аталанта и Муриел "връчиха" титлата на Интер

Футболният елит в Италия си има нов шампион! Това стана факт, след като отборите на Сасуоло и Аталанта завършиха наравно 1:1 на "Мапей" в среща от 34-ия кръг на Серия "А". Така бергамаските, които са втори в класирането, не могат да задминат лидера Интер, който е новият носител на Скудетото.

Още в 22-ата минута гостите останаха с 10 човека на терена, след като техният вратар Пиерлуиджи Голини си изкара директен червен картон за фал извън наказателното си поле. Въпреки това десет минути по-късно "нерадзурите" поведоха след успешно воле на Робин Госенс. Малко след това гол на Дуван Сапата не беше признат. Така се стигна до 52-ата минута, когато Доменико Берарди изравни от дузпа, свирена за фал на Рафаел Толой срещу Траоре. В 65-ата Мануел Локатели се разписа, но ВАР показа, че е имало засада на асистиралия му Джакомо Распадори. В 75-ата Марлон извърши нарушение срещу Луис Муриел. Съдията изгони защитника с втори жълт картон и посочи бялата точка. Именно колумбиецът зае с изпълнението на дузпата, но бившият страж на бергамаските Андреа Консили спаси неговия удар, с което запази равенството в мача.

Така Аталанта събра 69 точки в актива си и заема второто място в подреждането с по-добра голова разлика от третия Милан и на 13 точки разстояние от новия шампион Интер четири кръга преди края на сезона. Сасуоло продължава да бъде осми с 53 спечелени пункта.