Отборът на Филип Кръстев стана шампион на Лига 2

Троа е първият нов член на Лига 1. Отборът на Филип Кръстев победи с 2:0 Дюнкерк и кръг преди края на сезона във второто ниво на френския футбол си гарантира промоция. Бившият халф на Славия не беше в групата за мача. Откакто се присъедини към Троа, младежкият национал има едва 6 минути в Лига 2.

Срещу Дюнкерк домакините пропуснаха дузпа в 45-ата минута, изпълнена от Флориан Тардю, но след почивката стигнаха до победата. Точни бяха Алимани Гори в 59-ата минута и Дилан Сен-Люи в 70-ата.

Троа ще приключи сезона като шампион на Лига 2, защото не може да бъде настигнат от втория Клермон Фуут. Бившият отбор на Мартин Кавдански има с пет точки по-малко, след като се наложи над Сошо с 3:1.

Шансове за директна промоция има и Тулуза. Тимът на Стайн Спиерингс е трети в класирането, като изостава на 4 точки от Клермон Фуут, но има и два мача по-малко. Днес Тулуза приема застрашения от изпадане По. Евентуална загуба на домакините, ще означава, че Клермон Фуут също влиза в елита.