Отборът на Филип Кръстев е сигурен за Лига 1

Троа постигна трудна, но много важна победа с 2:1 като гост на Шатору и вече не може да бъде спрян от това да спечели промоция за Лига 1. Завръщането на тима в елита на френския футбол може да стане факт още в понеделник, ако Клермон Фуут не вземе трите точки срещу Гренбъл.

Филип Кръстев не беше в групата на Троа. Неговите съотборници се озоваха в ролята на догонващи в 20-ата минута след попадение на Жозеф Яник Мбоне, но през второто полувреме направиха пълен обрат. Флориан Тардю изравни от дузпа в 51-ата минута, а в 71-ата се разписа Йоан Тузгар.

Троа има 74 точки и мач повече от Клермон Фуут, който е с 66. На трето място е Тулуза. Тимът на бившия халф на Левски Стайн Спиерингс отстъпи с 1:3 на Париж ФК и остана с 62 точки.