Марез: Планът не беше да играем на контраатака

Крилото на Манчестър Сити Рияд Марез бе звездата на вечерта при успеха с 2:0 над Пари Сен Жермен. Той отбеляза и двата гола в мача, като те паднаха след контраатаки. Той заяви, че планът не е бил да играят по този начин, но пък се е наложило с оглед развитието на мача.

"Стана добър мач. Отново не започнахме добре. Първото полувреме не стояхме добре, но пък отбелязахме гол и след това се чувствахме по-комфортно. През втората част се справихме по-успешно и можехме да отбележим и повече. След червения картон вече се успокоихме. Не бяхме планирали да играем на контраатака, но те ни натиснаха, така че трябваше да се приберем и да чакаме подходящи шансове. А ние сме силни на контри. Така паднаха двата гола и сме доволни. Разбира се, пасът на Едерсон за първия гол бе планиран. Знаем, че той може да прави подобни подавания в полето на съперника. Практикуваме това постоянно и този път се получи", заяви Марез.