Бас Дост спаси Брюж срещу Андерлехт

Брюж и Андерлехт направиха равенство 2:2 на старта на шампионския плейоф в Белгия. Домакините, които са убедителен лидер в класирането, се добраха до точката с късен гол на Бас Дост. 31-годишният нападател се възползва от подаване на Рууд Вормер и прати топката във вратата, пазена от Барт Вербрюген.

Андерлехт не беше убедителен в редовния сезон, но на терена на най-големия си съперник показа добър футбол. Отборът на Венсан Компани се бранеше стабилно и до почивката никой от съперниците не успя да вкара гол. Брюж поведе в 49-ата минута с попадение на Ноа Ланг, но в 64-ата Лукас Нмека изравни.

Четири минути преди края на редовното време Якоб Бруун Ларсен даде преднина на Андерлехт и гостите вече се виждаха като победители, но Дост обърка сметките им.

Брюж събра 39 точки, а вторият Генк е с 31. Андерлехт и Антверпен имат по 30 точки. В следващия кръг Генк ще е домакин на Брюж, а Андерлехт ще приеме Антверпен.