Драматична загуба за тима на Кристиян Малинов

Льовен отстъпи с 2:3 на Генк в мач от 32-ия кръг на белгийското първенство. Отборът на Кристиян Малинов е без победа в три поредни срещи и се намира на 7-о място във временното класиране. Българският национал започна като титуляр и игра до 63-ата минута, когато вместо него на терена се появи Муса Ал-Тамари.

Норвежецът Кристиан Торствед откри за Генк още в 7-ата минута след асистенция на Тео Бонгунда. Този резултат се запази почти до края на мача. В 74-ата минута Ксавие Марсе изравни, но после Бонгунда и Пол Онуачу се разписаха в рамките на две минути между 81-ата и 83-ата, за да осигурят трите точки за гостите. Тома Анри върна едно попадение в добавеното време.

Малинов номиниран за Играч на мача след равенство на Льовен

В другите мачове днес Зюлте-Варегем победи с 2:1 Ойпен, а Андерлехт разгроми като гост Антверпен с 4:1. По този начин грандът от Брюксел излезе на 4-о място в класирането, само на две точки зад днешния си съперник и на една зад Генк. Убедителен лидер е Брюж, който има аванс от 19 точки пред Антверпен.

Льовен на Малинов е на седмо място, Шарлероа на Иван Горанов е 11-и, а Серкъл Брюж на Димитър Велковски е на 16-а позиция, последната над чертата на изпадащите.