Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

В Италия: Борислав Младенов и Римини се класираха за плейофите, битката между Вангелов и Сираков е безпощадна

Римини с Борислав Младенов си подпечата участието в плейофите на италианската Серия Б. След последния успех в регион А, българският гард и неговите съотборници се закотвиха на четвърто място в класирането в редовния сезон с 14 победи и 7 загуби в сметката си.

Синът на баскетболната легенда Георги Младенов беше в основата на успехите на Римини, като с изумителните си изяви в последните два мача за своя тим се нареди сред най-добрите играчи в Серия Б.

При победата над Сан Миниато (78:63), 20-годишният български баскетболист „избухна“ с дабъл – дабъл – 16 точки и 18 борби, а срещу Киузи (62:56) се разписа с 13 точки и 9 борби.

В последния си мач на 2 май (неделя) Римини ще се изправи срещу 12-я в класирането Чечина.

И докато играчите на Римини могат да си поемат глътка въздух преди последния кръг от редовния сезон, то други двама български баскетболисти са изправени до стената в последните си две срещи от регион D на италианската Серия Б.

Сант` Антимо с Николай Вангелов се намира на седма позиция в класирането с баланс 10-10. Със същото съотношение между победи и загуби е и Бишелие с Георги Сираков, но позиция по-надолу в таблицата. Луис Рома, който се намира на място №9 е със същите показатели и може да обърка сметките на двата отбора с българско присъствие.

Пред Вангелов и компания има още два мача до края на редовния сезон. На 2 май (неделя) Сант` Антимо гостува на аутсайдера в регион D Катандзаро в мач от осмия кръг, а на 6 май (четвъртък) приема шестия в класирането Пулия в отложен мач от петия кръг, от второто завъртане на първенството.

Георги Сираков и неговите съотборници пък приемат четвъртия в таблицата Виртус Казино на 2 май (неделя), а в последния си мач за сезона на 8 май (събота) ще гостуват именно на пряк съперник за място в осмицата – Луис Рома.

Снимки: Sportal.bg/ facebook.com/rinascitabasketrimini