Борислав Младенов „избухна“ с дабъл-дабъл при важна победа за Римини✌️

Римини с Борислав Младенов победи със 78:63 (22:17, 11:16, 17:15, 28:15) Сан Миниато като домакин в мач от седмия кръг на второто завъртане от регион А в италианската Серия Б.

Българският град изигра страхотен мач, като за 34 минути на паркета се разписа с дабъл-дабъл – 16 точки и 18 борби, като към него добави 1 асистенция, 1 открадната топка и 2 чадъра и записа коефициент на полезно действие 25.

Срещата започна добре за домакините, които след 10 минути игра си осигуриха преднина от 5 точки (22:17). Гостите обаче бързо се върнаха в мача и двата отбора се оттеглиха при равенство на почивката (33:33). След това Борислав Младенов и неговите съотборници вдигнаха темпото и не позволиха на съперника повече изненади.

Римини е на пето място във временното класиране в регион А с баланс 13-7.

Снимка: facebook.com/rinascitabasketrimini