Блестящ Борислав Младенов изведе Римини до нов успех в Италия✌️

Борислав Младенов се размина на косъм от нов дабъл-дабъл, след като се разписа с 13 точки и 9 борби при успеха на Римини с 62:56 (17:16, 13:10, 16:13, 16:17) над Киузи като домакин в отложен мач от третия кръг от регион А на италианската Серия Б.

Българският гард добави и 1 асистенция към статистиката си за 26 минути на паркета.

Дерби имаше от самото начало на срещата, като 10 минути игра не бяха достатъчни, за да може един от двата отбора да „изпъкне“ на терена. Въпреки равностойното представяне на Римини и Киузи, все пак домакините успяха да се оттеглят с предимство от 4 точки (30:26) на почивката. След паузата Борислав Младенов и компания добавиха още 3 точки към аванса си. В последната четвърт гостите успяха да намалят пасива си, но не и да обърнат резултата в своя полза.

Римини е на пето място във временното класиране с баланс 13 победи и 7 загуби.

Снимка: facebook.com/rinascitabasketrimini