В Италия: Инфарктна загуба помрачи убийствен мач на Георги Сираков😒

Бишелие с Георги Сираков загуби с 93:96 (24:22, 12:22, 30:24, 21:19, 6:9) от Мета Формиа с продължение като гост в мач от седмия кръг на второто завъртане в регион D на италианската Серия Б.

Българският гард отново попадна в стартовата петица и изигра мача по страхотен начин, завършвайки с 30 точки и 3 асистенции за 41:30 минути на паркета.

Срещата даде заявка за дерби от първите минути, като разликата между двата отбора, след 10 минути игра беше само 2 точки в полза на гостите (24:22). Те обаче изпуснаха нещата от контрол във втората част и Формиа стигна до пълен обрат, прибирайки се в съблекалнята на почивката с аванс от 8 точки (44:36). След паузата последваха силни минути за баскетболистите от Бишелие, които намалиха пасива си до 2 точки (66:68). В решаващата четвърт, двата отбора не успяха да се победят, завършвайки 87:87 в редовното време, а в продължението късметът беше на страната на домакините.

Бишелие заема осма позиция във временното класиране в регион D с баланс 10-10.

Снимка: facebook.com/lionsbasketbisceglie