Георги Петров, Силвано Пранди и Шомон изпуснаха 2 мачбола и титлата на Франция

Националът Георги Петров и тимът на Шомон станаха вицешампиони на Франция. Воденият от Силвано Пранди отбор отстъпи на Кан с 2:3 (25:23, 25:15, 16:25, 25:27, 9:15) в третия финален мач помежду им, изигран в "Пале дьо Виктоар" в града на френската Ривиера.

Възпитаниците на Силвано Пранди имаха два мачбола в 4-ия гейм при 24:22, но ги изпуснаха, а с това и възможността да спечелят титлата.

"Драконите", водени от Люк Марке, обърнаха серията от 0:1 на 2-1 победи. Шомон поведе, спечелвайки с 3:1 гейма първия мач, но не съумя да пребори противника в следващите два двубоя.

Шомон бе на финал за четвърти пореден път, като единствено през 2017 г. спечелва трофея. Тогава тимът се изправя срещу Спейсър′с (Тулуза). Два пъти губи от Тур. Кан от своя страна стана най-титулуваният отбор с 10 титли в историята си.

Георги Петров бе резерва, като се появи на терена за кратко в третата част, но не успя да отбележи точков актив.

Най-резултатен бе Осниел Мелгарехо с 23 точки, Филипо Ланца добави 18 точки. За съперника Линкълн Уилямс бе над всички с 30 точки (2 аса, 2 блокади), 16 точки записа Адриан Ачиобанитей (2 аса, 1 блокада).