Силвано Пранди, Георги Петров и Шомон са на победа от титлата във Франция (видео)

Националът Георги Петров и отборът на Шомон се само на една победа от титлата във Франция. Воденият от селекционера на националния отбор на България Силвано Пранди тим се наложи у дома над Кан с 3:1 (27:25, 25:27, 25:23, 25:16) в първата финална среща.

Силвано Пранди и Шомон на финал във Франция! Ланца – MVP, Георги Петров с добро включване 🏐

Финал №2 е на 24 април (събота), в Кан. Играе се до 2 победи от 3 мача.

Ако Кан постигне успех във втория мач, то третата финална среща ще се играе на на 25 април (неделя) в града на Лазурния бряг.

Георги Петров бе резерва, но влезе в игра за кратко в първата част, а след това остана на терена във втория гейм и направи много добро включване. Посрещачът записа 4 точки (1 блок, 60% ефективност в атака, 33% перфектно и 33% позитивно посрещане - +2). Най-резултатен бе кубинският диагонал Хесус Ерера с 25 точки (3 аса, 2 блока, 74% ефективност в атака - +15) и бе избран за MVP. Италианската звезда Филипо Ланца добави 16 точки (2 аса, 1 блок, 57% ефективност в атака, 17% перфектно и 39% позитивно посрещане - +5)ада). Осниел Мергарехо се отличи с 14 точки (3 аса, 1 блок, 50% ефективност в атака, 36% перфектно и 39% позитивно посрещане - +1).

За Кан австралийският диагонал Линкълн Уилямс записа 20 точки (3 аса, 2 блока, 47% ефективност в атака - +5). Словенският център Даниел Консиля добави 13 точки (1 ас, 4 блока, 67% ефективност в атака - +12).