Силвано Пранди, Георги Петров и Шомон загубиха финал №2 във Франция

Отборът на Шомон, който е воден от селекционера на националния отбор на България, Силвано Пранди, загуби финал №2 във Франция. Националът Георги Петров и съотборниците му от Шомон паднаха драматично като гост от Кан с 2:3 (25:23, 23:25, 22:25, 25:14, 12:15).

Силвано Пранди, Георги Петров и Шомон са на победа от титлата във Франция (видео)

Възпитаниците на Силвано Пранди допуснаха цели 37 грешки в мача (20 на начален удар и 14 в атака). Фатално за Шомон се оказаха 4 начални удара изпратени в мрежата още в началото на тайбрека. Така тимът от Лазурния бряг изравни финалната серия до 1-1 победи. Играе се до 2 победи от 3 мача. Третата решаваща финална среща ще се играе тази вечер отново в Кан.

Националът Георги Петров бе резерва, но във втората част влезе като резерва на мястото на италианската звезда Филипо Ланца и остана в игра и през третата част. Петров записа 1 точка. Кубинецът Осниел Мергарехо заби 30 точки (4 аса, 3 блока, 58% ефективност в атака, 17% перфектно и 39% позитивно посрещане - +19) и бе избран за MVP, но неговите усиля не стигнаха за победата. Кубинският диагонала Хесус Ерера добави 18 точки (1 ас, 57% ефективност в атака - +5). Филипо Ланза записа едва 11 точки (1 блок, 56% ефективност в атака, 9% перфектно и 36% позитивно посрещане - +2).

Кевин Родригес бе най-резултатен за Кан със 17 точки (2 аса, 5 блока, 63% ефективност в атака - +13), а Линкълн Уилямс добави още 16 точки (2 аса, 1 блок, 39% ефективност в атака - +8).