Ювентус отново разочарова срещу Фиорентина (видео)

Отборите на Фиорентина и Ювентус завършиха наравно 1:1 на “Артемио Франки” в двубой от 33-ия кръг на Серия “А”. За “виолетовите” се разписа Душан Влахович (29’) от дузпа, а за “бианконерите” точен беше резервата Алваро Мората (46’). Така “Старата госпожа” отново не успя да победи този съперник, след като през декември загуби с 0:3 от него на “Алианц Стейдиъм”.

Андреа Пирло направи четири промени в стартовия си състав спрямо предходния мач. Войчех Шчесни се завърна на вратата, а капитанът Джорджо Киелини намери място в защитата. В халфовата линия новите имена бяха Адриен Рабио и Аарън Рамзи. Тандемът в атака отново беше съставен от Пауло Дибала и суперзвездата Кристиано Роналдо. Домакините също бяха подредени в 3-5-2 с Франк Рибери и Влахович в нападение.

В 12-ата минута Рибери опита извеждащ пас в наказателното поле, но Шчесни изпревари Влахович за топката. В 16-ата Игор центрира опасно, но нито един негов съотборник не отправи удар и се стигна само до корнер. В 19-ата Никола Миленкович стреля отдалече, а Шчесни изби шута му. Две минути по-късно Ерик Пулгар също опита удар от дистанция, който рикошира в Леонардо Бонучи, отби се в гредата и завърши в ръцете на вратаря. В 22-ата Влахович падна в наказателното поле след единоборство с Бонучи, но съдията не обърна внимание на претенциите му за дузпа.

В 26-ата минута Рабио игра с ръка в наказателното си поле и домакините отново поискаха дузпа. След дълго разглеждане с ВАР Давиде Маса в крайна сметка посочи бялата точка. Оттам Влахович беше точен с хладнокръвно изпълнение в стил "Паненка" за 17-ия си шампионатен гол през сезона. В 36-ата сърбинът се опита да се разпише отново, но от пряк свободен удар прати топката над вратата. В 43-ата Рамзи излезе на чудесна позиция, но някак си неговият изстрел завърши в аут.

На почивката Пирло реагира, като замени Дибала с Мората. Този ход веднага даде резултат. В 46-ата минута Хуан Куадрадо намери с пас Мората, който реши да стреля от неудобен ъгъл, но топката придоби коварна парабола и завърши в противниковата мрежа за 1:1. Малко след това испанецът пропусна да се разпише за втори път. В 51-ата минута Матайс де Лихт извърши нарушение и си изкара жълт картон, заради който ще пропусне следващия мач на "бианконерите". От последвалия фал домакините си спечелиха само корнер.

В 55-ата минута Пулгар опита шут от голямо разстояние, който беше отразен от Шчесни. В 59-ата Роналдо реши да стреля, но не намери целта. В 62-ата Куадрадо центрира опасно от фал и топката стигна до Киелини, чийто пас не намери негов съотборник. В 64-ата Кристиано отправи два удара, които обаче бяха блокирани. В 71-ата Влахович опита изстрел, с който не затрудни Шчесни. В 84-ата резервата Деян Кулушевски центрира остро, но Роналдо се размина с топката и така не успя да донесе победата за своя тим.

С това реми Ювентус събра 66 точки и се изравни с втория в класирането Милан преди мача на "росонерите" с шестия Лацио (58 т.), като четвъртият Аталанта (65 т.) и петият Наполи (63 т.) също трябва да изиграят мачовете си от кръга. Фиорентина е 14-и с 34 спечелени пункта.

ФИОРЕНТИНА - ЮВЕНТУС 1:1

1:0 Влахович (29' - дузпа)

1:1 Мората (46')

Фиорентина: Драговски, Касерес, Миленкович, Песея, Игор, Венути, Амрабат, Пулгар, Кастровили, Влахович, Рибери

Ювентус: Шчесни, Де Лихт, Бонучи, Киелини, Куадрадо, Бентанкур, Рабио, Сандро, Рамзи, Дибала, Роналдо