Валенсия и Алавес поделиха точките с късни голове (видео)

Отборите на Валенсия и Алавес завършиха наравно 1:1 на “Местайя” в двубой от 32-ия кръг на Ла Лига. Така “пролепите” останаха без победа в последните си пет мача, а баските са в серия от четири срещи без загуба.

В 57-ата минута Кевин Гамейро се разписа, но попадението му беше отменено, защото ВАР показа, че е имало засада. В 84-ата Джон Гуидети даде аванс на гостите, който се задържа само пет минути, тъй като в 89-ата Хосе Гая беше точен за домакините с добавка след спасен удар на Максимилиано Гомес. По този начин Валенсия събра 36 точки и остана 14-и в класирането, където Алавес е 16-и с 31 пункта.