Осасуна срази Валенсия в мач с две дузпи за две минути (видео)

Осасуна надви като домакин Валенсия с 3:1 в интересен мач от 31-ия кръг на Ла Лига, в който баските получиха две дузпи за 2 минути. Първата бе пропусната, но втората беше реализирана от един и същи футболист - Роберто Торес.

Хавиер Мартинес Калво даде аванс на Осасуна в резултата с гол в 13-ата минута, след като се озова очи в очи със стража Хауме Доменек след неориентирана игра на гостите в отбрана. В 30-ата минута Кевин Гамейро изравни за "прилепите". Опитният френски нападател опъна мрежата с шут от близко разстояние след асистенция на Гонсало Гедеш. Само две минути по-късно обаче домакините от Памплона си върнаха водачеството в резултата благодарение на попадение на Джонатан Кайери, който наказа нова нелепа грешка в защитата на Валенсия.

В 65-ата минута Роберто Торес пропусна дузпа за Осасуна, след като Доменек парира удара му от бялата точка. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка. Само две минути по-късно отново Торес, тъкмо от дузпа, направи резултата 3:1. Наказателният удар отново бе отсъден заради игра с ръка на футболист на Валенсия. Торес стреля в същия ъгъл, стражът отново хвана посоката, но този път топката влезе във вратата.

Така Осасуна вече е на осмо място с 40 точки в подреждането, а Валенсия заема 14-а позиция с 35 точки.