Кьолн тресна Аугсбург като гост

Отборът на Кьолн постигна много важен успех в борбата за оцеляване в Бундеслигата като гост, побеждавайки състава на Аугсбург с 3:2 в двубой от 31-ия кръг. "Козлите" започнаха ударно мача, като до 33-та минута "козлите" можеха да се похвалят с 3 гола аванс след две попадения на Онджей Дуда и един на Флориан Кайнц.

След почивката обаче Аугсбург върна два бързи гола чрез Робърт Гъми и Рубен Варгас, но не успя да заличи аванса на гостите.

Така Кьолн излезе на 16-та позиция с 29 точки, на 3 пред Херта, който обаче има и три мача по-малко, но все още остава в опасната зона. Аугсбург е 12-и с 33 точки.