Кьолн изненада РБ Лайпциг и запази шансове за оцеляване (видео)

Борещият се за оставане в елита Кьолн победи кандидата за титлата РБ Лайпциг с 2:1 в първи мач от 30-ия кръг на Бундеслигата. Йонас Хектор изведе Кьолн в резултата в 46-ата минута, а в 59-ата Амаду Айдара изравни за гостите. Хектор донесе трите точки на "козлите" с втория си гол в мача в 60-ата минута.

С успеха Кьолн прекрати серия от девет мача без загуба в шампионата и събра 26 точки, но остава на предпоследното 17-о място в таблицата. Поражението намали шансовете на РБ Лайпциг да догони водача Байерн (Мюнхен). Лайпциг е втори с 61 точки и може да изостане на 10 от баварците, ако те победят Байер (Леверкузен).