Леверкузен си върна шансовете за ШЛ

Тимът на Байер (Леверкузен) прегази с 3:0 регионалния си съперник Кьолн в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата и продължава да мечтае за място в Шампионската лига, след като разликата с четвъртия вече е 6 точки. В същото време днешните гости продължават да са в зоната на изпадащите. Леон Бейли откри в 5-ата минута, после асистира на Муса Диаби за 2:0 в 51-вата, след което пак се разписа - в 76-ата.

Успехът на “аспирините” е изразителен като резултат, но не отразява напълно случилото се на терена. Футболистите на Кьолн направиха много силно първо полувреме, удариха две греди, а отсъдена дузпа в тяхна полза беше ревизирана от ВАР и променена на пряк-свободен удар.

В идния междинен кръг Леверкузен гостува на шампиона Байерн (Мюнхен), след което след седмица приема четвъртия Айнтрахт (Франкфурт) в директен дуел за топ 4. “Козлите” пък остават без победа от дълго време насам и се нуждае от импулс, за да се спасят.