Айнтрахт е все по-близо до голямата цел (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) не срещна трудности с гостуващия Аугсбург и се наложи с 2:0, като по този начин направи нова важна крачка към участие в Шампионската лига през следващия сезон. "Орлите" стигнаха до успеха с попадения на Мартин Хинтерегер в 37-ата минута и Андре Силва в 58-ата.

И двата отбора записаха разочароващи резултат в предишния кръг. Айнтрахт беше сразен от Борусия (Мьонхенгладбах), а Аугсбург не успя да победи Арминия (Билефелд) у дома. Още от началото тимът на Адолф Хютер взе инициативата, но първото сериозно положение беше пред вратата на Кевин Трап. Бившият страж на Пари Сен Жермен показа класа и спаси удара на Флориан Нидерлехнер.

Айнтрахт поведе в края на полувремето с гол на Хинтерегер. Австрийският защитник се разписа с глава след центриране на Дайчи Камада. В 58-ата минута Филип Костич направи 12-ата си асистенция през сезона, а Андре Силва вкара своя гол номер 24 и осигури победата на домакините. Аугсбург пропусна да върне интригата в 73-ата минута, когато Алфред Финбогасон стреля неточно от дузпа.

Айнтрахт вече е трети в класирането на Бундеслигата, с аванс от 2 точки пред Волфсбург и цели 7 пред Борусия (Дортмунд). Аугсбург е в средата на таблицата с 33 точки.