Севиля обърна Сосиедад и вече изглежда като претендент за титлата

Севиля постигна важна победа като гост с 2:1 над Реал Сосиедад в среща от 33-ия кръг на Ла Лига. Всички попадения паднаха през първото полувреме, когато двата отбора не оставиха време за феновете да си поемат дъх с поднесеното на терена. За андалусийците точни бяха Фернандо (22’) и Юсеф Ен-Несири (24’), а за баските голмайстор бе Карлос Фернандес (5’).

Реал Сосиедад откри резултата още в петата минута, когато центриране отдясно рикошира в крака на защитник и попадна малко изненадващо в Карлос Фернандес на метър в наказателното поле, а той реализира с добър изстрел за 1:0.

Играчите на Лопетеги можеха да изравнят в 11-ата минута, когато удар Юсеф Ен Насери стреля с глава, но топката се отби в гредата, а Лукас Окампос я изрита над вратата. В 20-ата минута на стража на домакините му се наложи да прави спасяване отново срещу Окампос, който пое отклонена след корнер топка, но стреля в Алекс Ремиро.

Две минути по-късно грешка нямаше и Фернандо пое отскочила от крака на бранител топка и я прати във вратата за 1:1. В 24-ата играчите на Севиля вече водеха с 2:1 - удар извън наказателното поле на Окампос рикошира в защитник, а впоследствие и в гредата, а отклонилата се топка стана лесна плячка за дебнещия Ен-Насери, който я прати спокойно в мрежата за 2:1.

Играчите на Лопетеги можеха да вкарат и трето попадение в 36-ата минута, но изстрелът с глава на Жул Конде от точката за дузпа премина над напречната греда. В тези минути севилци имаха пълно превъзходство над своя противник и подлагаха бранителите на Сосиедад на непрестанен натиск. Гредата също предотврати трето попадение във вратата на домакините след изстрел на Ен Насери с глава.

През второто полувреме двата тима видимо намалиха оборотите и рядко създаваха някакви по-сериозни положения пред двамата вратари Алекс Ремиро и Ясин Буну. В 58-ата Фернандо отново бе близо до трето попадение, но стреля покрай лявата врата на домакините. В последната минута играчите на Лопетеги протестираха и за дузпа, след като удар с пета на резервата Люк де Йонг се удари в ръката на бранител, но реакция от съдията не последва.

Тази победа прати Севиля (64 точки) само на 3, но и с мач повече, от лидера Атлетико Мадрид (67).